Skip Navigation Links
דף הבית
|
אודות
|
אשקלון
|
צוות המשרד
|
חיפוש
|
חפש לפי אזור
|
הצע נכס
|
סוכן חכם
|
מאמרים
|
נכסים נבחרים
|
צור קשר
עיר חדרים עד מחיר   נכס עיסקה מכירה השכרה
-
יצירת קשר
 
 
 
 
 
 
נכסים נבחרים
 
 

דירות למכירה באשקלון – אילו שינויים התרחשו בשנים האחרונות?

לוחות המכירה השונים מלאים בהצעות מהצעות שונות של דירות למכירה באשקלון: כאלו הממוקמות במרחק הליכה מהים, בבתי דירות חדישים, דירות קטנות המתאימות ליחיד או לזוג, דירות בעלות מספר רב יותר של חדרים המתאימות למשפחה ועוד. בדומה למתרחש בשוק הנדל"ן בשאר אזורי הארץ, גם שוק הדירות באשקלון עובר תהפוכות ושינויים. שינויים אלו באים לידי ביטוי לא רק בערכי הנכסים אלא גם בסוגי הנכסים הנדרשים יותר על ידי הקונים הפוטנציאליים ובתוספות ובמאפייני הדירות הנחשבים לחיוניים על ידי קהל זה.

דירות למכירה באשקלון – שינויי מחירים עקב מדיניות בנק ישראל

שוק הנדל"ן בארץ הדגים עליות מחירים משמעותיות בשנים האחרונות, כאשר דירות למכירה באשקלון אינן יוצאות דופן במובן זה. עליית המחירים מתרחשת  על רקע הקשחת התנאים של הבנקים בכל הנוגע למתן משכנתאות למעוניינים לרכוש דירה – הגורמת לכך שמעטים יותר מסוגלים לגייס את ההון העצמי הנדרש לצורך רכישה. הגבלת יכולת הציבור לרכוש דירה מביאה איתה עליות במחירי השכירות, היות ובעלי הנכסים מודעים לכך שבעצם, אין למי שלא יכול לקנות דירה ברירה אחרת – אלא להשכיר. עובדה זו גורמת לסגירת מעגל על ידי כך שהיא הופכת את רכישת הדירה לכדאית יותר עבור מי שמתלבט בעניין (ומסוגל לגייס את ההון העצמי הנדרש), ומכאן התהליך חוזר חלילה.


דירות למכירה באשקלון – קנייה על ידי אזרחים זרים

עצם המצאה של העיר אשקלון על חוף הים, הופכת אותה לסוג של עיר תיירות ונופש. עובדה זו גורמת לאזרחים זרים רבים להתעניין ברכישת נדל"ן באיזור, על מנת להשתמש בו כמקום מגורים זמני בבואם לנפוש בארץ מדי שנה. תופעה זו מביאה לכך שדירות רבות עומדות ריקות מרבית ימות השנה מצד אחד, ומצד שני – נגרמת עליית מחירים המחמירה את מצבו של תושב הארץ המנסה לרכוש דירה במקום.  הדבר נכון במיוחד לדירות הנמצאות בבנייני יוקרה ופאר, או כאלו הנמצאות בקרבה לחוף.


דירות למכירה באשקלון – מה חשוב לקהל הקונים כיום?

ישנם פרמטרים החשובים לקהל קוני הדירות הפוטנציאלי באשר הוא – כמות החדרים, גיל הנכס, מצב הצנרת, מספר כיווני אוויר, מספר הדירות בקומה, אופי השכונה והשכנים בבניין,  קרבת הפארקים, גני השעשועים, בתי ספר ומוסדות אחרים כגון קופות חולים, נגישות לתחבורה ציבורית וכיוצא באלו. כאשר מדובר בפרויקטי יוקרה, לעיתים חשוב העיצוב, עלות שדרוג המטבח או הריצוף ועוד. על כל אלו נוסף בשנים האחרונות פרמטר חשוב למי שעוקב אחרי דירות למכירה באשקלון – זמינות המרחב המוגן.

בהשוואה לעבר, כיום גם אשקלון חשופה לירי טילים. הדבר גורם לאוכלוסייה לחשוש להתגורר במקום שאין בו מרחב מוגן – דירתי או קומתי, היות ובמקרה כזה יש לבדוק את נגישות וזמינות המקלט הקרוב. מי שמעוניין לרכוש דירה  באשקלון פעמים רבות אינו מעוניין לסמוך על וועד הבית שידאג לניקיון המקלט וזמינותו לדיירי הבניין בעת הצורך, ולכן קיים ביקוש לדירות בהן ישנו חדר ממוגן. עבור קונים רבים פרמטר זה עקרוני הרבה יותר מאשר סוג השיש במטבח או צבע הריצוף של האמבטיה.

אם כך, למרות הביקוש הרב ממנו נהנים נכסי נדל"ן באשקלון בהיותה עיר נופש, הקונים הפוטנציאליים מודעים להיותה חשופה לאיומים ביטחוניים ובוחרים את הדירות בהתאם. מי שמנסה למכור דירה שאינה כוללת מרחב מוגן, יכול לכלול בהודעת הפרסום כי ישנו מרחב מוגן אחר במרחק קצר, ולקוות כי הורדת מחיר הנכס תמשוך אליו קונים. לגבי אזרחים זרים הרוכשים נדל"ן באשקלון לצרכי חופשה – השיקול הביטחוני לא תמיד נלקח על ידם בחשבון.
תיווך יאיר    מחניים 4    אשקלון   08-6722799  052-6688810
כל הזכויות שמורות ל - תיווך יאיר  
אתר זה נבנה על ידי הומלי מידן ומסתכרן עם תוכנת תיווך של מידן תוכנה